Agroturystyka "Miłośnik" » Aktualności Miłośnika » Wakacyjne warsztaty twórcze i pokazy.

Wakacyjne warsztaty twórcze i pokazy.

Nie czekając na słońce sami tworzymy „ klimat”

W okresie letnim organizujemy szereg  interesujących warsztatów.

Współpracujemy z artystami i ludźmi sztuki z naszego regionu, proponujemy warsztaty ceramiczne, malowanie na jedwabiu, pokazy makijażu połączone z pielęgnacją twarzy i ciała.

   Warsztaty ceramiczne obejmują:

Przygotowanie gliny do pracy, lepienie za pomocą formy, lepienie za pomocą plastra bez formy i z jej wykorzystaniem, lepienie  z wałeczków, wykorzystanie gotowych foremek do gliny, pieczątek, roślin i materiałów dostępnych w gospodarstwie domowym do zdobienia prac. Podstawy szkliwienia, najpopularniejsze techniki zdobienia prac ceramicznych, wykorzystanie tlenków do zdobienia ceramiki, tworzenia prac wieloetapowych, technika zdobienia szkliwem nakładanym jedno na drugie, ażur-technika zdobienia prac (podstawy).

Zapewniamy wszystkie narzędzia, materiały i formy.

 

  Warsztaty malowania na jedwabiu obejmują:

Przygotowanie materiałów do pracy, omówienie rodzajów pędzli i farb do malowania jedwabiu, gutta- jej rodzaje i wykorzystanie, wykonanie samodzielnego projektu z wykorzystaniem gutty, omówienie sposobu nakładania i wykorzystania farb do malowania jedwabiu, rozjaśniacze do farb-działanie i wykorzystanie, „efekt soli”- wykorzystanie specjalnych słonych kryształków w połączeniu z farbami.

Zapewniamy wszystkie materiały i media do farb, chusty i szale jedwabne gotowe do malowania.

 

Terminy, zakres i warunki warsztatów uzgadniamy indywidualnie w zależności od potrzeb i ilości osób biorących udział. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Zapraszamy również twórców, rękodzielników do współpracy.